Domki Zakopane - GORSKA OSADA - wynajem ekskluzywnych domkow w Tatrach
Zakopane Domki na wynajem - GORSKA OSADA - wynajem ekskluzywnych domkow w Tatrach

ZADZWON DO GÓRSKIEJ OSADY   t:  (+48) 601 055 097  t/f:  0 (048) (18) 20 75 044  e:  domki@gorskaosada.pl

Urszula Górska-Iwicka

Urszula Górska-Iwicka

właścicielka Górskiej Osady

rysunek sanguiną: WIEJSKIE WESELE PO GÓRALSKU, autor: Urszula Górska-Iwicka

GÓRSKA OSADA w prasie i mediach
→ Górska Osada na łamach miesięcznika "WERANDA COUNTRY" nr 2/2012GÓRSKA OSADA w magazynie WERANDA COUNTRY

→ Górska Osada w Pięciokącie "PLAYBOYA" nr 1/2011
GÓRSKA OSADA w magazynie PLAYBOY

→ artykuł o Górskiej Osadzie i o nas na łamach magazynu internetowego "Green Canoe Style" - w najnowszym numerze ZIMA 2012/4 GÓRSKA OSADA w magazynie internetowym Green Canoe Style ZIMA 2012/4

→ Górska Osada znów zagościła na łamach miesięcznika "WERANDA COUNTRY" - Święta po góralsku w nr 1/2013

- Link prowadzi do artykułu na stronach Werandy Country. Niedługo i na naszej stronie zamieścimy więcej zdjęć z tej pięknej sesji.

GÓRSKA OSADA w magazynie WERANDA COUNTRY

→ Miesięcznik "WERANDA COUNTRY" na swojej stronie www poleca Górską Osadę w dziale →Turystyka →Polecamy miejsca...
→ WERANDA & GÓRSKA OSADA organizatorami konkursów!
GÓRSKA OSADA na kochamwies.pl

.

Górska Osada powstała z marzeń i pasji...

...tworzenia miejsc pięknych, nietuzinkowych i stylowych, a przede wszystkim ukazujących piękno architektury góralskiej.

Witam Państwa serdecznie. Nazywam się Urszula i jestem architektką oraz rysowniczką, która tu się urodziła. Wychowałam się wśród drewnianych domów i ludzi którzy kochają góry i góralską kulturę. I też pokochałam. Jestem pomysłodawczynią, projektantką i właścicielką Górskiej Osady.
Oprócz pracy nad rozwojem Osady prowadzę autorskie biuro architektoniczne oraz należę do Tatrzańskiego Towarzystwa Artystycznego, istniejącego w celu wsparcia wszystkich utalentowanych osób, które uprawiają sztukę nieprofesjonalnie, a robią to hobbystycznie, z potrzeby serca.
Sama rysuję ołówkiem, węglem i sanguiną, i w moich pracach związanych z tym regionem staram się uchwycić piękno podhalańskiej rzeczywistości.

Górska Osada jest moją propozycją dla osób poszukujących luksusowego, rodzinnego wypoczynku. Jest też wyrazem mojego zachwytu nad pięknem kultury i tradycji Podhala. Dlatego budynki, które projektuję i buduję w Osadzie, są najprawdziwszą cząstką tej kultury. Bogate w regionalny detal i traktujące z szacunkiem tradycje „ciesielskiej budarki” domki realizują moje marzenie, by ten świat podhalański pozostał gdzieś jeszcze "mały i drewniany" i by każdy mógł dostrzec w nim bliskość natury.

Domy w Górskiej Osadzie to zatem prawdziwe szałasy góralskie, tradycyjnie budowane z tęgich płazów świerkowych, kryte drewnianym gontem, i mszone wełnianką. Piękna forma i wnętrza pełne historii...
Kocham tę architekturę, w której ściany drewniane same stanowią dekorację, ukazując niepowtarzalny rysunek słoi drewna i czytelną, logiczną konstrukcję budynku. Gdzie pod okapami dachu są ręcznie ciosane rysie i podrostki, a na powale starannie obrobione deski, precyzyjnie wcięte w podtrzymujące je tragarze, i ręcznie rzeźbione sosręby. A wszystkie te elementy ukazują niezwykłe uzdolnienia w obróbce drewna i wrodzone poczucie piękna budowniczych tego regionu.

We wnętrzach moich domów staram się połączyć tradycję i nowoczesność w kontekście komfortowego wyposażenia. Coraz bardziej też idę w kierunku nowoczesnego designu, który staram się interpretować przez pryzmat miejscowej sztuki. To fascynująca przygoda i czuję ogromną satysfakcję, jeśli to co robię podoba się Państwu. A zatem:

"Aby Podhale pozostało Podhalem, gdzie piękne, drewniane domy, malowniczo zdobiące krajobraz, przywiodą na myśl smak domowego chleba, a zapach kwiatów z przydomowych ogródków powita nas u progu..."

Serdecznie Państwa zapraszam w moje podhalańskie progi, Urszula.

ZADZWON DO GORSKIEJ OSADY t: (+48) 601 055 097 t/f: 0 (048) (18) 20 75 044 e: domki@gorskaosada.pl

Skontaktuj się z nami:

Zarejestrowany adres i siedziba firmy:

Dołącz do nas na Facebooku
Telefon [+48] 601 055 097
Tel/Fax [+48] 182 075 044
Email: domki@gorskaosada.pl
Formularz Kontaktowy
GÓRSKA OSADA
Luxury Chalets Poronin Zakopane
Urszula Górska - Iwicka
ul. Kośne Hamry 4c | 34-520 Poronin
Polska
NIP: 736 157 34 13
NIP UE: PL 736 157 34 13
REGON: 120486403
Wyniki konkursu Green Canoe Style ZIMA 2012/4
"Z czym kojarzą Ci się góry?"

logo